FMC Servis s.r.o.
Přátelství 64/70
104 00 Praha 10
Fax: +420 274 822 874
Kontakt
Vedení účetnictví (podvojné účetnictví) a daňové evidence (jednoduché účetnictví), daně, vedení personální agendy a zpracování mezd to jsou naše kvalitní účetní služby, které poskytujeme v Praze a okolí a které stejně kvalitně nabízíme a poskytujeme za velice rozumnou cenu. S námi se v číslech neztratíte.
Provádíme pravidelné a jednorázové úklidy komerčních a nekomerčních budov včetně jejich údržby.
Zajišťujeme hospodyně a hlídání dětí. Poskytujeme také zahradnické služby.
Naše služby využívají čeští i zahraniční klienti.
Služby, které Vaše produkty opravdu prodávají. Merchandising je služba, která se stará, aby Vaše produkty našly cestu k Vašim zákazníkům, kteří se budou rádi pro Vaše produkty – které pokaždé naleznou v čistých regálech včasně a úhledně doplněné – vracet a díky službám Sales Promotion, které jim dovolí poznat blíže Vaše produkty, přesvědčit, že Váš produkt je ten nejlepší.

Co je merchandising?

Co je merchandising?

Náhled na výklad merchandisingu

Slovo merchandising pochází z anglického výrazu jehož význam je: „Zajistit, že správné zboží se nachází na správném místě, ve správný čas a za správnou cenu.“ Přesto, že neexistuje elegantní český překlad tohoto výrazu, tato funkce je a bude jedním z nejdůležitějších prvků v boji o zákazníka, podíl na trhu, celkové prodejnosti zboží a místo na trhu. Prodejní plocha a prodejní místo je prostor, ve kterém dochází ke spotřebitelskému kupnímu rozhodování a eventuelní koupi výrobku.

Merchandising orientovaný na dodavatele nebo na zákazníka?

Orientace na dodavatele nastává ve chvíli, kdy obchodník předá svému prověřenému dodavateli plný servis nad některými nebo všemi regály. Dodavatel si sám hlídá, jak a které zboží se prodává, co naopak vázne. Ve vlastním zájmu je nucen pečlivě sledovat obrátkovost zboží, jeho doplňování. Podle prodejních výsledků pracuje téměř bez ustání s regálovou plochou. Záleží na jeho cílech, odvaze a zkušenostech a na tom, aby k celé práci přistupoval s dostatečně tvůrčím duchem. Sledovat pouze prodejní výsledky by však mohlo být trochu málo. Cílem je motivovat zákazníka ke koupi a ovlivňovat jeho nákupní zvyklosti.

Merchandising orientovaný na zákazníka nachází nejčastější uplatnění u velkých prodejců, kteří vycházejí ze zkušenosti, že příliš mnoho hledání a bloudění mezi regály zákazníky od nákupů odrazuje. Základem je proto až triviální jednoduchost orientace, v drtivé většině podle ceny. Postupuje se od leva doprava od nejlevnějšího k nejdražšímu výrobku v dané kategorii. Nevýhodou zákaznického merchandisingu, který si řídí a hlídá prodejce, je určitá řevnivost velkých dodavatelů na konkurenční značky. Přítomnost více prémiových značek vedle sebe s sebou totiž přináší možnost detailního srovnání zejména cenové úrovně.

Merchandising orientovaný na dodavatele přináší bezprostřední výhody prodejci. Uvolňuje mu ruce pro jiné činnosti a je pohodlný. Prodejci přináší tento systém cenné informace a úplný přehled o pohybu zboží. Preferované značky lze dále zvýhodňovat lepším umístěním atp. Pokud je zákazník zvyklý na značky a jejich preferenci, jde o systém vhodný i pro zákazníky.